11 грудня Господарський суд міста Києва відмовив Первинній профспілковій організації державного підприємства "Електронмаш" у задоволенні позову щодо визначення частки трудового колективу в майні ДП «Електронмаш» та визнання наказу Мінекономрозвитку від 28.09.2016 № 1621 недійсним.
На думку, первинної профспілкової організації ДП «Електронмаш» близько 60% майна державного підприємства належить трудовому колективу. Таку позицію первинна профспілкова організація пояснює тим, що в 1986 році Рада міністрів СРСР ухвалила постанову про реалізацію «пілотного проекту», в рамках якого прибуток низки експериментальних держпідприємств міг розподілятись між працівниками підприємства з наступним нарахуванням доходів. Первинна профспілкова організація в позовній заяві до Мінекономрозвитку стверджувала, що керівництво ДП «Електроншмаш» частину отриманого прибутку не розподіляло між співробітниками, а інвестувало в основні фонди.
Водночас, в керівництва ДП «Електронмаш» відсутні будь-які первинні документи, які могли би підтвердити, що кошти, які повинні були бути розподілені між співробітниками, керівництво інвестувало в основні фонди. Також керівництво ДП «Електронмаш» не змогло надати ніяких доказів про існування домовленості з трудовим колективом щодо утримання частки заробітної плати для реінвестування. Відтак, в Мінекономрозвитку немає жодних законних підстав вважати, що будь-яка частка майна ДП «Електронмаш» належить третім особам.
Як наслідок, в 2016 році щоб запобігти рейдерському захопленню державного підприємства його керівництвом, Мінекономрозвитку видало наказ №1621 про збільшення статутного капіталу державного науково-виробничого підприємства "Електронмаш" (сьогодні – ДП «Електронмаш») на суму нерозподіленого прибутку, який, на думку керівництва ДП, в формі матеріальних активів належить співробітникам (понад 64 млн грн).
Сьогодні Господарський суд міста Києва своїм рішенням визнав дії Мінекономрозвитку правомірними та відмовився визнавати частку трудового колективу в майні ДП «Електронмаш».
Як відомо, наразі також триває досудове слідство щодо посадовців ДП «Електронмаш», яким оголошено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України), зокрема і по факту привласнення державного майна на суму понад 60 млн гривень, а також незаконної приватизації виробничих приміщення загальною площею понад 88 384,4 м кв., оздоровчого табору та інших активів.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |