Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Уряд затвердив ринкову методику розрахунку платежів за концесію
05.02.2016 | 15:47 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про зміну Методики визначення розміру концесійних платежів. Нова методика є більш прозорою і гнучкою, а тому стимулюватиме залучення інвесторів і дозволить збільшити надходження до бюджету. Про це повідомила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

За її словами, ініційована Міністерством зміна методики розрахунку означає перехід від радянської фондовіддачі до ринкових формул розрахунків у залежності від доходу або вартості ринкових активів. Саме такі підходи використовуються в розвинутих країнах світу.

Нова методика розрахунку концесійних платежів передбачає, серед іншого, розмежування способів розрахунку платежу в залежності від виду концесійного договору. Так, концесія на експлуатацію або реконструкцію наявних об’єктів (brown-field) розраховується трьома способами: залежно від вартості наданого у концесію об’єкта, від чистого доходу, або у вигляді змішаного платежу (враховуючи вартість об’єкта та дохід). У той час, як концесія на будівництво нових об’єктів (green-field) розраховується тільки залежно від чистого доходу.

Крім того, концесієдавець зможе сам обрати спосіб розрахунку платежу з урахуванням сфери господарської діяльності. При цьому розмір концесійного платежу стає одним із критеріїв визначення переможця концесійного конкурсу. «Відтепер потенційні інвестори при участі в конкурсі будуть опиратися на зрозумілі та прийнятні у світі підходи, а держава нарешті отримуватиме кошти до бюджету. Ми сподіваємося, що вже з 2016 року договори концесії будуть укладатися за цими новими, міжнародними правилами», - зазначила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Юлія Ковалів також підкреслила необхідність внесення змін у чинне законодавство щодо механізму здійснення концесійних платежів. За її словами, сьогодні існує можливість погасити концесійні платежі через інвестиції в об'єкт, що суттєво зменшує доходи бюджету, це особливо помітно, наприклад, у галузі вуглевидобування. Заступник Міністра упевнена, що інвестиційні відносини треба окремо прописувати в договорі та чітко відділяти від концесійних платежів, які мають надходити до бюджету.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України разом із Фондом державного майна та Мінінфраструктури також готує нову версію Закону про концесію, що дозволить зробити більш ефективним механізм концесії на будівництво нових об'єктів, насамперед – у транспортній сфері.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2