Уряд розширив перелік російських товарів, що заборонені до ввезення в Україну
10.04.2019 | 13:57 | Прес-служба Мінекономрозвитку10 квітня Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку рішення щодо розширення переліку товарів походженням з Російської Федерації, які заборонені до ввезення в Україну.
Вказана заборона запроваджена Урядом України у відповідь на агресивні і дискримінаційні дії з боку Російської Федерації щодо закриття товарам походженням з території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів з території України територією РФ.
Відтак, ухвалені сьогодні Урядом постанови, зокрема, вводять заборону на ввезення в Україну таких груп товарів походженням з території РФ:
-
Формалін, карбамідо-формальдегідний концентрат, карбамідо-формальдегідні смоли;
-
Пружини для візків вантажних вагонів (циліндричні гвинтові зовнішні, циліндричні, гвинтові внутрішні);
-
Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл (реле), що використовується в пристроях залізничної автоматики господарства сигналізації та зв’язку;
-
Провідники електричні для напруги понад 1000В;
-
Банки для консервування (стерилізаційні банки), пляшки для харчових продуктів та напоїв з безбарвного скла та кольорового скла, інші скляні ємності.
“Заборона імпорту вказаних товарів походженням з Російської Федерації не призведе до виникнення дефіциту, оскільки значна частка виробничих потужностей окремих галузей є незадіяною. Разом з тим рішення Уряду сприятиме збільшенню обсягів власного виробництва української продукції та позитивно позначиться на виробничих і фінансових показниках українських підприємств відповідних галузей”, - коментує рішення Уряду Степан Кубів.
Прийняте рішення також дозволить переорієнтацію експорту на внутрішній ринок склотари та диверсифікацію імпорту продукції, зокрема за рахунок збільшення торгівлі з країнами ЄС. У свою чергу це сприятиме інвестиційній активності українських компаній, дозволить українським виробникам зберегти існуючі та створити нові робочі місця, збільшити відрахування податків до бюджетів усіх рівнів.