У Таллінні визначили 6 ключових пріоритетів для створення цифрової спільноти Україна-ЄС
05.10.2017 | 16:23 | Прес-служба МінекономрозвиткуСьогодні, 5 жовтня, у Таллінні завершилася ІІ Міністерська зустріч з цифрової економіки країн ЄС та країн Східного партнерства за участю Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, Віце-президента Єврокомісії та єврокомісара з Єдиного цифрового ринку Андруса Ансіпа, міністрів, представників міжнародних та урядових організацій.
У своєму виступі Степан Кубів підтвердив пріоритетність цифровізації України як частини її інтеграції до Європейського Союзу.
“Цифрова економіка була і залишається пріоритетом для України. Це рушійна сила економічного зростання і підвищення конкурентоспроможності. Тому Україна зацікавлена у поглибленні і розширенні співпраці з ЄС у цифровій сфері та максимальному використанні можливостей Угоди про Асоціацію з Євросоюзом”, - підкреслив Степан Кубів.
Він зазначив, що найбільш важливими напрямками співпраці у цифровій сфері для України є розвиток широкосмугового доступу до Інтернету та технологій 4G і 5G, кібербезпека, розвиток інновацій та розбудова інноваційної екосистеми, електронна ідентифікація, електронне урядування та розвиток електронної торгівлі.
“Ми працюємо над подоланням цифрового розриву. Для цього вдосконалюємо українське законодавства та проводимо його гармонізацію із законодавством ЄС. Також працюємо над розбудовою цифрової інфраструктури, уже наступного року очікуємо запуску мобільного зв’язку покоління 4G. Триває робота над створенням Цифрового порядку денного для України, розвиваємо цифрові послуги і продукти і одночасно працюємо над підвищенням цифрової грамотності у суспільстві”, - відзначив Степан Кубів.
Він додав, що Україна зацікавлена у посиленні двостороннього цифрового діалогу з ЄС і розглядає його як логічне продовження Угоди про вільну торгівлю.
“Ми готові до діалогу з ЄС щодо можливих напрямків і форматів співпраці у цифровій сфері. Зокрема, необхідно розглянути питання тарифів на міжнародний роумінг та нашої співпраці для їх поступового зниження. Також, нам потрібна експертна допомога та досвід ЄС для розробки плану розвитку широкосмугового доступу до Інтернету у зонах цифрової нерівності”, - наголосив Степан Кубів.
За результатами зустрічі сторони схвалили спільну Декларацію, у якій визначили 6 ключових напрямків спільної роботи у цифровій сфері та деталізували плани щодо реалізації пріоритетних дій до 2020 року.
Довідково
Цифрове співтовариство - ініціатива ЄС щодо єдиного цифрового простору для країн-членів ЄС. 26 липня 2016 року ЄС запропонував Україні долучитися до цієї ініціативи, щоб скористатися перевагами Єдиного цифрового ринку за межами ЄС та реалізувати свій потенціал у цифровій економіці. За оцінками фахівців ЄС економічний ефект від поширення широкосмугового доступу до Інтернету в Україні оцінюється у додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП на кожні 10% нових споживачів. Для втілення цієї ініціативи проводяться регулярні міністерські зустрічі країн-членів ЄС з Україною та іншими країнами, зацікавленими у реалізації ініціативи цифрового співтовариства.