МКМТ розпочала антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну сталевих труб з Китаю
14.05.2019 | 11:03 | Прес-служба Мінекономрозвитку14 травня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну сталевих безшовних гаряче-деформованих труб з Китаю.
До Мінекономрозвитку зі скаргою звернувся національний виробник, який стверджує, що у 2015-2018 роках ціни імпорту сталевих безшовних гаряче-деформованих труб з КНР були нижчі за ціни на подібний товар національного виробника, а у 2018 ціни імпорту були нижчими собівартості товару національного виробника.
Водночас, в 2018 році проти 2015 року зростання обсягів імпорту сталевих безшовних гаряче-деформованих труб з Китаю склало 356%.
Комісія встановила, що національний виробник навів достатньо доказів, на підставі яких можна вважати, що імпорт в Україну сталевих безшовних гаряче-деформованих труб походженням з КНР міг здійснюватися за демпінговими цінами. Відтак, МКМТ ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування.
Також МКМТ ухвалила рішення про продовження строку проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну прутків з вуглецевої та інших легованих сталей з Білорусі та Молдови на 3 місяці.
Про комісію
Відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) є оперативним органом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. До складу Комісії входять представники органів виконавчої влади в Україні. Персональний склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Комісії.
До компетенції Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, зокрема, належить:
- прийняття рішень про порушення та проведення антидемпінгових, спеціальних чи антисубсидиційних розслідувань;
- прийняття рішень про застосування попередніх чи остаточних антидемпінгових, спеціальних або компенсаційних заходів;
- прийняття рішень про завершення антидемпінгових, спеціальних чи антисубсидиційних розслідувань без застосування заходів захисту;
- прийняття рішення про встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угрупувань щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України та рекомендацій щодо застосування заходів у відповідь.
Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів, а в окремих випадках, передбачених Законом, двома третинами (кваліфікованою більшістю) голосів її членів. Як правило, рішення про порушення антидемпінгового, спеціального чи антисубсидиційного розслідування та застосування заходів приймаються простою більшістю голосів; рішення про відмову в порушенні розслідування та припинення розслідування без застосування заходів (окрім спеціальних) приймаються двома третинами голосів її членів (кваліфікованою більшістю).