• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку та ФДМУ презентували новий законопроект “Про приватизацію”

Сьогодні, 28 березня, Голова Фонду державного майна України  Ігор Білоус та перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов презентували проект закону “Про приватизацію”, який дозволить прискорити продаж державних активів. Проект закону “Про приватизацію” був розроблений Мінекономрозвитку та ФДМУ за участі міжнародної юридичної компанії “Baker&McKenzie” і підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

“Приватизації, як і нашій країні, вже 25 років. Однак активна масова приватизація з часів ваучерної приватизації більше не відбувалась. Тим часом державні підприємства старіють, накопичують борги, відстають технологічно. Нам треба передати їх в приватні руки для того, щоб ці об’єкти розвивались як бізнес. Цим законом ми хочемо зробити реформу самого процессу приватизації в Україні. Щоб вона була проста, зрозуміла, нормально сприймалась вітчизняними і західними інвесторами і приносила користь Україні”, - пояснює Голова Фонду державного майна України Ігор Білоус.

Новий законопроект дозволить вивести конкуренцію за державні активи на глобальний рівень та перейти до ринкового ціноутворення на активи у державній власності. Так, передбачається, що законопроект дозволить відійти від інституту оцінки та визначити ціну об’єкту виключно платоспроможним попитом.

Новий проект закону також встановлює принципово новий підхід до розподілу на об’єкти великої та малої приватизації. До великих відносяться підприємства, обсяг активів яких перевищує 250 млн грн, - тобто 60 об’єктів з 900, які зараз пропонуються до приватизації.

Об’єкти великої приватизації будуть продаватися із залученням інвестиційного радника - одного з інвестиційних банків з репутацією. Радник вивчатиме попит на об’єкт і пропонуватиме ФДМУ стартову ціну. Переможець торгів визначатиметься на двоетапному аукціоні.

Водночас, об’єкти малої приватизації зможуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів на інтернет-платформі, як це, наприклад, вже зараз відбувається з активами неплатоспроможних банків та непрофільними активами державних підприємств на ПроЗорро.Продажі. Таким чином, усі бажаючі зможуть взяти участь у торгах за державні активи.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов в свою чергу підкреслив: “Держава - неефективний власник. В 99% випадків державні активи втрачають свою ринкову цінність, а не розвиваються. При цьому бюджет щороку витрачає колосальні кошти на підтримку життєдіяльності цих активів. Ми пропонуємо вже працюючий механізм електронної системи Prozorro.Продажі, який дозволить просто та ефективно продавати об’єкти малої приватизації і повертати кошти в державний бюджет, аби їх можна було використати для інших, в тому числі соціальних потреб”.

Нарешті, новий проект закону передбачає підсилення захисту прав інвесторів, зокрема можливість застосування міжнародного арбітражу та визначення англійського права договору за згодою сторін.

З презентацією законопроекту можна ознайомитись тут: http://bit.ly/2npMyqw

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json