• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку на чолі з Степаном Кубівим прозвітувало про свою діяльність за 2016 рік

Сьогодні, 27 грудня відбулась прес-конференція Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та заступників Міністра на якій були представлені результати роботи у 2016 році та окреслені пріоритети діяльності на наступний рік.

«Перше, що я хочу сказати - жоден державний орган не працює окремо від інших. І багатьма нашими успіхами ми завдячуємо злагодженій роботі та єдності Президента, Уряду та Парламенту. Наші спільні зусилля дозволили нам здійснити цілу низку важливих для країни перетворень», - наголосив Степан Кубів.

Він повідомив про плідну взаємодію з Верховною Радою, та акцентував що, завдяки діям Уряду, Парламенту та Національного банку, у 2016 році вдалося досягти макроекономічної стабільності  в країні та отримати вже на початку року прогнозоване відновлення зростання економіки України.

Перший віце-прем’єр-міністр охарактеризував економічну ситуацію 2016 року, повідомив про зростання ВВП, а саме у І кварталі 2016 року у розрахунку до відповідного кварталу попереднього року зростання ВВП ми мали на рівні 0,1%, у II кварталі 2016 року - 1,4%, то у III кварталі 2016 року зростання ВВП становило 2% (за оперативною оцінкою Держстату). А на 2017 рік ми прогнозуємо зростання ВВП у розмірі 3%.

Під час вступної промови окреслено основні досягнення у дерегуляційній сфері, зокрема підвищення позиції в рейтингу “Doing Business 2017”.

«Ми продовжуємо полегшувати життя бізнесу - в результаті  “дерегуляційного дня” в Уряді скасовано 367 застарілих та протизаконних регуляторних актів», - зазначив Степан Кубів, - додавши: «Ми перетворюємо контролюючі органи на сервісні! На 16% зменшено контакти бізнесу з контролюючими органами».

Серед головних успіхів 2016 року - Реформа державних закупівель, завдяки Прозорро розмір економії перевищив 9 млрд грн.

«Державне підприємство “Прозорро” перетворюється із стартапу на ІТ-компанію світового рівня, з найбільшим об’ємом даних щодо поведінки учасників закупівель, що відкриває величезні можливості для досліджень і аналітики», - повідомив Перший віце-прем’єр-міністр.

Реформа державних підприємств також демонструє позитивні результати. За попередніми результатами 6 місяців 2016 року компанії Топ-100 показали прибуток у розмірі 31 млрд грн (на відміну від збитку 53,2 млрд грн в 2015 році). Розпочато реформу корпоративного управління державними підприємствами.

Міжнародна торгівля має тенденцію до зростання. Завдяки Угоді про зону вільної торгівлі Україна-ЄС спостерігається зростання експорту до ЄС до 37,7%. ЄС став основним торгівельним партнером України у 2016 році. Також Україна приєдналась до Цифрового Співтовариства й Мінекономрозвитку долучається до розробки Дорожньої карти, завданням якої є формування наших пріоритетів у цифровій сфері та плану дій з інтеграції в пан’європейський цифровий простір.

Міністерством ведеться активна торговельна політика. Підписання Угоди про вільну торгівлю з Канадою та активізація переговорних процесів щодо укладення Угод про вільну торгівлю з іншими країнами дозволить відкрити нові потужні ринки для українських експортерів. Започатковано процедуру приєднання до ПанЄвроМед, ведеться постійна робота двосторонніх комісій з акцентом на бізнес, команда Мінекономрозвитку працює над усуненням торговельних бар’єрів на зовнішніх ринках та займає активну позицію у рамках СОТ. Розпочато розробку Національної експортної стратегії. З метою підтримки вітчизняних експортерів створено Офіс з просування експорту.

Мінекономрозвитку започаткувало важливі ініціативи, а саме:

1. Глобальний перегляд регуляторних документів по 70 ринках.

2. Розроблено Стратегію розвитку високотехнологічних галузей до 2025 р. та План дій з її імплементації.

3. Завдяки зусиллям Міністерства Україна офіційно долучилася до європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу COSME.

4. Завдяки зусиллям Мінекономрозвитку було створено Національний комітет промислового розвитку України.

5. Започатковано проведення реформи Держекспортконтролю, зокрема унормовано процедуру формування ціни на продукцію оборонного призначення.

6. Створено передумови для отримання підприємствами кредитів під державні гарантії (унормовано умови залучення суб’єктами господарювання – резидентами України позик під державні гарантії, розпочато реалізацію перших проектів).

7. Важлива ініціатива - надання допомоги учасникам Революції Гідності та антитерористичної операції.

Про головні пріоритети на наступний рік, у свою чергу, повідомили заступники Міністра економічного розвитку і торгівлі України.


Презентація за посиланням:  http://bit.ly/2ht7CNb

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json