Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Наталія Микольська: розвиток економічних та інвестиційних відносин з Японією є одним із пріоритетів України
08.04.2016 | 14:39 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Японії 6-7 квітня обговорили інтенсифікацію торговельно-економічного співробітництва, а також питання розширення співпраці між Україною та Японією у сфері торгівлі та збільшення обсягу японських інвестицій в економіку України.

Розвиток торговельно-економічних зв’язків та інтенсифікація міжурядового діалогу були одними з основних питань на порядку денному. Важливі домовленості було досягнуто щодо продовження реалізації спільних проектів у галузях енергетики, інфраструктури та екології, аграрному секторі та розвитку співпраці в цьому напряму.

"Попри те, що у найскладніших економічних умовах торговельної агресії РФ та фактичної заборони транзиту до країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, відбувається приріст українського експорту до Японії. Потрібно відзначити, що торговельно-економічні відносини між Україною та Японією ще не в повній мірі відповідають потенціалу двосторонньої співпраці", – підкреслила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, яка взяла участь у складі української делегації під час офіційного візиту Президента України до Японії.

За її словами, Українською та Японською сторонами наразі опрацьовується проведення восени у 2016 році у м.Токіо 6-го засідання Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Комітету економічного співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу "Кейданрен".

"Цей візит заклав фундамент для успішної інвестиційної та торговельної взаємодії. Попереду багато роботи, тому, вкрай важлива активна позиція бізнесу. Ми закликаємо всі компанії, зацікавлені у співпраці з Японією, в яких є конкретні проекти та відповіді, звертатися на адресу Ради з просування експорту Мінекономрозвитку", – закликала Наталія Микольська.

Для реалізації домовленостей і погодження покрокового плану дій, Торговий представник України провела зустріч із керівництвом Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO), у ході якої були обговорені питання співробітництва у сферах машинобудування, авіабудування, ІТ, легкій промисловості та аграрній галузі. Сторони домовились опрацювати питання відкриття в Україні офісу зазначеної організації для об'єднання зусиль по збільшенню українського експорту до Японії. Адже це є одним із завдань JETRO.

У ході зустрічі обговорювалися питання здійснення торговельної місії японського бізнесу в Україну та українського - до Японії, у тому числі з метою проведення інформаційної кампанії для бізнесу обох країн про наявні можливості для налагодження співпраці. "Найближчим часом ми чекаємо "розвідувальну" місію JETRO в Україну для визначення пріоритетних секторів для нашої роботи", – зазначила Наталія Микольська.

Під час зустрічі Президента України та членів української делегації з представниками Японської федерації бізнесу "Кайданрен" було презентовано основні реформи в Україні, зокрема, у контексті спрощення умов ведення бізнесу та покращення бізнес-клімату в Україні. Японський бізнес запросили скористатися інвестиційними перевагами України у контексті вступу в дію Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі Україна-ЄС. У свою чергу, представники японського бізнесу презентували успішні інвестиційні історії діяльності японських компаній в Україні, зокрема, JTI та Fujikura.

"Україна зацікавлена в залученні інвестицій, у тому числі, технологій і ноу-хау, у збільшенні експорту готової продукції переробки та імпорту високотехнологічного обладнання з Японії", - підкреслила Наталія Микольська.

У цьому зв’язку Сторони відзначили, що вкрай важливим кроком є робота з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), що є додатковою гарантією для японського бізнесу. При цьому, було підтверджено, що JICA й надалі активно працюватиме з Україною.

 

Електронна адреса Ради з просування експорту Мінекономрозвитку для звернення зацікавленого у співпраці з Японією бізнесу: [email protected].

Довідково

У 2015 році Японія посіла четверте місце серед торговельних партнерів України у країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону. Експорт товарів з України до Японії за минулий рік склав 235,6 млн доларів США та зріс на 12,4 %.

Двосторонній товарообіг за цей рік склав 617,8 млн доларів США та зменшився у порівнянні з 2014 роком на 24,9%, при цьому експорт товарів з України до Японії склав 235,6 млн доларів США та зріс на 12,4 %, імпорт японських товарів в Україну склав 382,2 млн доларів США та зменшився на 37,6%. Негативне сальдо для України за цей період склало 146,6 млн доларів США.

У структурі українського експорту до Японії за цей період домінували поставки: зернових культур (40,9%), тютюну і промислових замінників тютюну (24,1%), руди, шлаків і золи (23,4%), алюмінію та виробів з нього (5,2%).

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2