Наталія Микольська взяла участь у семінарі з питань готовності України до імплементації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі
06.10.2015 | 15:31 | Прес-служба МінекономрозвиткуПро реформи Уряду в сфері міжнародної торгівлі, до яких віднесено процедури спрощення торгівлі розповіла заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська під час свого виступу на семінарі з питань готовності України до імплементації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі.
«Зараз перед Урядом і Міністерством є ряд важливих завдань у сфері міжнародної торгівлі, до яких належать процедури спрощення торгівлі. Якщо ми хочемо використати ті переваги, які передбачені, в тому числі, Угодою про асоціацію з ЄС - нам потрібно спростити процедури торгівлі. Нам необхідно спростити процедури не лише експорту, але й імпорту. Без цього наші підприємства ніколи не стануть частиною глобальних і регіональних ланцюжків торгівлі. Без цього ми ніколи не використовуватимемо тих переваг, які передбачені нашими угодами», - зазначила Наталія Микольська.
Вона пояснила, що Мінекономрозвитку, як визначений орган, відповідальний за імплементацію Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, координує процедуру внесення законопроекту про ратифікацію Угоди до Верховної Ради. “Ратифікація Угоди для багатьох донорів, у тому числі з ЄС та США, стане передумовою для того, щоб серйозно розглядати нас для надання технічної допомоги” - підкреслила Торговий представник України.
Під час семінару було зроблено огляд Звіту про стан готовності України до виконання майбутніх зобов’язань, що випливають з Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, а також обговорено вимоги Угоди з урахуванням змін у законодавстві та реформ інституційних механізмів.
Семінар з питань готовності України до імплементації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі був організований Програмою розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) та Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати за підтримки Європейської економічної комісії (ЄЕК ООН) й Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) та сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.