Мінекономрозвитку вдосконалює процеси переходу на середньострокове бюджетне планування
17.04.2019 | 15:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку17 квітня Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни, які вдосконалять процес розроблення державних та регіональних прогнозних, а також програмних документів відповідно до середньострокового бюджетного планування.
Ухвалена Урядом постанова вводить у практику прогнозування та бюджетування низку документів, зокрема:
- Прогноз економічного і соціального розвитку України на 3 роки (раніше розроблявся на 1 рік, а макропоказники на 2 роки);
- Бюджетна декларація - на 3 роки (замість Основних напрямів бюджетної політики на 1 рік),
- План діяльності головних розпорядників бюджетних коштів на середньостроковий період 3 роки;
Відтепер Прогноз на 3 роки та Бюджетна декларація на 3 роки (що подається на зміну Основних напрямів бюджетної політики) мають бути подані на розгляд Уряду щороку до 15 травня, підлягають схваленню до 1 червня.
Також Постанова Уряду уточнює строки підготовки документів у рамках бюджетного циклу із зазначенням чітких часових рамок завершення кожного з етапів.
Так, відповідно до Бюджетного кодексу для ухвалення Бюджетної декларації Мінекономрозвитку подає Мінфіну, Мінсоцполітики та НБУ орієнтовні основні прогнозні макропоказники до 1 березня кожного року (ця норма лишається без змін), а до 15 квітня ще й уточнені основні прогнозні макропоказники (раніше до 17 березня).
Щоб застосувати єдиний підхід та спростити процес підготовки і аналізу державних та регіональних прогнозних та програмних документів Мінекономрозвитку оновило типові структури прогнозних і програмних документів для середньострокового бюджетного планування.
Згідно з новими правилами середньострокового бюджетного планування Прогноз на 3 роки і Бюджетна декларація на 3 роки будуть розроблятися та передаватися на схвалення Уряду одночасно, що забезпечить їх узгодженість.
Усі зазначені зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти для досягнення стратегічних цілей економічного і соціального розвитку країни.
Довідково:
За попередніми правилами подання Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період здійснювалось щороку до 20 березня, а прогнозу економічного і соціального розвитку на короткостроковий період та макропоказників на два наступні за прогнозним роки до 1 червня, у той час їх схвалення Урядом відбувалось до 1 квітня та до 15 червня відповідно.