• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку вдосконалює процеси переходу на середньострокове бюджетне планування

17 квітня Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни, які вдосконалять процес розроблення державних та регіональних прогнозних, а також програмних документів відповідно до середньострокового бюджетного планування.

Ухвалена Урядом постанова вводить у практику прогнозування та бюджетування низку документів, зокрема:

  • Прогноз економічного і соціального розвитку України на 3 роки (раніше розроблявся на 1 рік, а макропоказники на 2 роки);
  • Бюджетна декларація - на 3 роки (замість Основних напрямів бюджетної політики на 1 рік),
  • План діяльності головних розпорядників бюджетних коштів на середньостроковий період 3 роки;

Відтепер Прогноз на 3 роки та Бюджетна декларація на 3 роки (що подається на зміну Основних напрямів бюджетної політики) мають бути подані на розгляд Уряду щороку до 15 травня, підлягають схваленню до 1 червня.

Також Постанова Уряду уточнює строки підготовки документів у рамках бюджетного циклу із зазначенням чітких часових рамок завершення кожного з етапів.

Так, відповідно до Бюджетного кодексу для ухвалення Бюджетної декларації Мінекономрозвитку подає Мінфіну, Мінсоцполітики та НБУ орієнтовні основні прогнозні макропоказники до 1 березня кожного року (ця норма лишається без змін), а до 15 квітня ще й уточнені основні прогнозні макропоказники (раніше до 17 березня).

Щоб застосувати єдиний підхід та спростити процес підготовки і аналізу державних та регіональних прогнозних та програмних документів Мінекономрозвитку оновило типові структури прогнозних і програмних документів для середньострокового бюджетного планування.

Згідно з новими правилами середньострокового бюджетного планування Прогноз на 3 роки і Бюджетна декларація на 3 роки будуть розроблятися та передаватися на схвалення Уряду одночасно, що забезпечить їх узгодженість.

Усі зазначені зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти для досягнення стратегічних цілей економічного і соціального розвитку країни.

Довідково:

За попередніми правилами подання Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період здійснювалось щороку до 20 березня, а прогнозу економічного і соціального розвитку на короткостроковий період та макропоказників на два наступні за прогнозним роки до 1 червня, у той час їх схвалення Урядом відбувалось до 1 квітня та до 15 червня відповідно.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json