• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Україна підтримує діалог з ЄС щодо реформи інтелектуальної власності

	IPR Dialogue

30 вересня 2015 року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України пройшло засідання Робочої групи з питань покращення захисту прав інтелектуальної власності в Україні в рамках співробітництва між Україною та ЄС  (EU-Ukraine IPR Dialogue).

Учасники зустрічі проінформували представників європейської делегації відносно здійснених та подальших кроків, спрямованих на подолання проблем у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Особливу увагу було приділено питанням боротьби з Інтернет піратством, патентним тролінгом, трансформації системи колективного управління, проблемі не виплат роялті правовласникам державними теле- та радіокомпаніями, а також проблемі патентування та захисту торговельних марок, зокрема в галузі фармацевтики та агропромисловості. Також відзначалася важлива роль проекту «Twinning», експерти якого надають допомогу у підготовці законопроектів у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

Співголова робочої групи з боку ЄС, Педро Веласко Мартінс, зазначив: «Європейський Союз та Україна співпрацюють в галузі інтелектуальної власності останні 10 років. Багато роботи ще попереду, та достатньо проблем все ще - не вирішено. Однак, я хотів би зауважити, що команда, яка займається питанням реформи ІВ сьогодні, не тільки демонструє бажання до спільної роботи, готовність до вирішення проблем, але й прагне зробити Україну більш привабливою для інвестицій в галузях, що межують з ІВ. ЄС продовжуватиме підтримувати Україну в її зусиллях, та я сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю в сфері підготування таких необхідних для України законів у сфері ІВ».

Всі учасники робочої групи задекларували готовність до подальшої роботи з урахуванням рекомендацій європейських експертів, представників бізнесу та міжнародних бізнес-асоціацій. У свою чергу,  експерти з ЄС відзначили готовність українського Уряду до співпраці. Голова відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні, Ніколас Бердж, зауважив, що, незважаючи на велику кількість проблем, відкритість до обговорення дозволяє сподіватися на їх успішне вирішення.

“Реформа в галузі захисту прав інтелектуальної власності є одним із стратегічних напрямків роботи Міністерства. Зокрема, це одна з ключових вимог в рамках впровадження зони вільної торгівлі з ЄС”, - прокоментувала перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Вона підкреслила, що шлях України до ЄС триває, і Уряд готовий до подальшої співпраці в сфері імплементації законів, передбачених Угодою про асоціацію України з ЄС.

“Без реформи в галузі ІВ ми не спроможні створити фундамент для розвитку інноваційного бізнесу та залучити новітні технології в країну. Інтелектуальна власність – один із чотирьох компонентів побудови інноваційної економіки», - зазначила Олена Мініч, голова департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У зустрічі взяли участь: делегація представників Європейського Союзу, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби інтелектуальної власності, Міністерства охорони здоров’я України, Державної фіскальної служби, Міністерства агропромислової політики і продовольства України та Держкомтелерадіо, Міністерства внутрішніх справ, Інституту судової експертизи в сфері інтелектуальної власності, Міністерства юстиції, експерти проекту технічної допомоги ЄС Twinning, представники провідних юридичних компаній галузі інтелектуальної власності.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json