• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку розпочало Перші національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій

Сьогодні, 5 червня, Мінекономрозвитку спільно з Міжнародним торговельним центром (ІТС) розпочало Перші національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій. Відповідна ініціатива - частина наступного етапу розробки Експортної стратегії України, затвердженої Урядом наприкінці минулого року.

Участь у нацконсультаціях беруть представники бізнес- та галузевих асоціацій, організацій, об’єднань, а також профільні експерти, представники законодавчої та виконавчої влади. Загалом протягом чотирьох днів очікується участь близько 500 осіб, поділених на 9 робочих груп: 5 по секторальних стратегіях та 4 по крос-секторальних.

Попередньо планується розробка секторальних та крос-секторальних стратегій у галузях інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), креативних індустрій, машинобудування, харчової і переробної промисловості, технічного обслуговування та ремонту повітряних суден, інновацій для експорту, вдосконалення навичок, транспортування та спрощення умов торгівлі, торговельної інформація та просування експорту.

«Маємо важливе завдання - зробити сприяння експорту постійною, послідовною та комплексною політикою. Тому продовжуємо спільно розробляти та реалізовувати Експортну стратегію, адже держава та бізнес мають разом будувати систему державної підтримки та просування експорту, який формує 50% ВВП країни та безпосередньо впливає на економічне зростання», - повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України Наталії Микольської, під час розробки Експортної стратегії було обрано перспективні сектори, які містять додану вартість, мають значний попит на світових ринках, де є розвиток інновацій і малого та середнього підприємництва. «Під час розробки секторальних і крос-секторальних стратегій розраховуємо на ініціативу, в першу чергу, від бізнес- та галузевих асоціацій, які розуміють і добре знають ситуацію у своєму секторі. Тому будемо працювати для підтримки бізнесу, бо наше завдання - мобілізувати ресурси для зростання українського експорту», - зазначила торговий представник.

Розробка секторальних та крос-секторальних стратегій передбачає використання інклюзивного підходу, тобто, активної співпраці із бізнес- та галузевими асоціаціями, а також за участі Міжнародного торговельного центру (ITC) та підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.

Передбачається, що результатом Перших нацконсультацій стане визначення у співпраці з командами експертів ланцюжків доданої вартості секторальних та крос-секторальних стратегій. Їх стратегічне бачення буде узагальнено під час Других національних консультацій. Завершення розробки секторальних та крос-секторальних стратегій заплановане на кінець цього року. Ці стратегії включатимуть поточний аналіз кожного перспективного сектору, перелік перешкод для розвитку та рішення для їх усунення, а також відповідні Плани дій.

Довідково

Експортна стратегія Україна була затверджена Урядом 27 грудня 2017 р. Документ визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України на наступні чотири роки. Основною метою Експортної стратегії є перехід до експорту наукомісткої інноваційної продукції для сталого розвитку та успіху України на світових ринках. Також в рамках документу було затверджено перелік «ринків у фокусі» для українського експорту, серед яких ринки ЄС (28) та топ-20 ринків інших країн, зокрема, Китай, США, Туреччина, Індія та ін.

Як відомо, у 2017 році в рамках Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку, вже було проведено більше 10 секторальних зустрічей, які стосувалися креативних індустрій, меблевої, машинобудівної, IT, фармацевтичної, приладобудівної, харчової, легкої, аграрної, кондитерської галузей та промисловості.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json