Делегація Мінекономрозвитку в Женеві представила пропозиції України щодо майбутньої Угоди СОТ з електронної комерції
23.07.2019 | 15:29 | Прес-служба Мінекономрозвитку15-17 липня у Женеві делегація Мінекономрозвитку взяла участь в засіданні співавторів Спільної заяви членів Світової організації торгівлі (СОТ) з питань електронної комерції.
В рамках заходу представники Мінекономрозвитку підтвердили готовність розвивати ініціативи, зазначені у Спільних заявах під час 11-ої Конференції міністрів СОТ у грудні 2017 року та Всесвітнього економічного форуму у січні 2019 року, співавтором яких виступила Україна.
Учасники української делегації, зокрема, представили свої пропозиції до тексту майбутньої угоди СОТ з електронної комерції з таких питань:
- безпаперової торгівлі, впровадження якої дозволить значно зменшити вартість доставки товарів за рахунок зниження витрат на комунікації та обробку паперових документів, більш швидкого надходження платежів;
- відкритих державних даних, що сприяють підвищенню прозорості та підзвітності діяльності уряду, зростанню довіри споживачів електронної комерції, скороченню часу виходу на ринок для бізнесу та можуть стати основою для технологічних інновацій та економічного зростання;
- забезпечення вільного доступу до Інтернету.
Під час засідання українська делегація підтримала пропозицію ЄС щодо необхідності оновлення Довідкового документу з основних телекомунікацій. В рамках дискусій також учасники делегації наголосили, що доступ до ринків телекомунікаційних і комп'ютерних послуг України є відкритим, що сприяє значному зростанню обсягів транскордонної електронної комерції.
Крім того, делегація Мінекономрозвитку закликала членів СОТ під час обговорення тексту майбутньої угоди взяти до уваги Рамкові стандарти транскордонної електронної комерції, прийняті Радою Всесвітньої митної організації у 2018 році. Ці стандарти містять загальні рекомендації урядам, зокрема митним адміністраціям, а також приватному сектору щодо прискорення та спрощення процедур митного оформлення.
Пропозиції з питань застосування мит до електронних передач даних, захисту персональних даних, спаму та кібербезпеки викликали заінтересованість з боку представників урядів Австралії, Гонконгу, ЄС, Малайзії, Мексики та Швейцарії.
У своїх виступах та коментарях представники Мінекономрозвитку акцентували увагу учасників на тому, що розвиток електронної комерції кардинально впливає на зміну структури світової економіки. Завдяки зменшенню транспортних витрат участь в електронній комерції дозволяє великим і малим підприємствам розширити мережі споживачів продукції, отримати доступ до найбільш конкурентоспроможних постачальників та світових ринків і долучитися до глобальних ланцюгів доданої вартості.
Більш детальна інформація з питань електронної комерції розміщена за посиланнями на офіційних веб-сайтах СОТ та Мінекономрозвитку.