Мінекономрозвитку готує дорожню карту щодо стимулювання інвестицій
09.11.2015 | 11:23 | Прес-служба МінекономрозвиткуНа розгляді Верховної Ради є декілька законопроектів, які сприятимуть стимулюванню інвестицій. Інвестори, депутати, представники галузевих асоціації мають свої зауваження. Міністерство економічного розвитку і торгівлі створює робочу групу, яка опрацює всі зауваження і складе дорожню карту реформи ДПП. Таке рішення було прийнято за підсумками круглого столу, який проходив за участі Айвараса Абромавичуса.
Законодавчі ініціативи, що зареєстровані в парламенті, стосуються запровадження стимулів для інвесторів у індустріальні парки. Аналіз досвіду створення індустріальних парків та технічних кластерів у країнах Східної Європи доводить, що пакет стимулів складається з трьох частин: інституційні пільги (спрощена реєстрація), легкість доступу до інфраструктури (дороги, комунікації, електрика, комунальні послуги тощо), а також обмежені фіскальні стимули. Аналогічний пакет потрібно напрацювати і в Україні.
«Наше завдання – створити сприятливі умови для інвесторів. Приклад японської компанії “Фуджикура”, яка вирішила відкрити виробництво у Львові, доводить, що інвестори готові. Але по всьому світі їм пропонують багато цікавих умов, і нам потрібно бути в цьому питанні конкурентними», - розповіла перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.
Віктор Галасюк, голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, підтвердив, що умови для індустріальних парків за кордоном створюють максимально сприятливі. В якості прикладу він навів Туреччину, де резиденти індустріальних парків мають тарифи на електроенергію на 40% нижчу. До цього, погодження адміністративних питань обмежується терміном у 24 години. Тому не дивно, що виручка резидентів одно з таких парків досягає 2 мільярдів доларів на рік. «Ми готові разом з Мінекономрозвитку напрацювати необхідні ініціативи і створити загальну дорожню карту з цього питання», - додав Віктор Галасюк.
Зі свого боку Айварас Абромавичус зауважив, що самих лише стимулів і пільг для залучення інвесторів в економіку буде недостатньо. “Необхідно змінити саму сутність ставлення до бізнесу в Україні. Контролюючі органи повинні перестати бачити в бізнесі зло. Вони повинні надавати бізнесу сервіс”, - підкреслив Міністр.
Представники компаній-інвесторів підкреслили важливість створення системи стимулів. При цьому вони пропонують орієнтуватися на підходи, які вже запроваджені в країнах Європи, оскільки вони є ефективними і зрозумілими для інвестора.
Учасники зустрічі домовились про створення робочої групи, яка займатиметься доопрацюванням вже зареєстрованих законопроектів щодо індустріальних парків і державно-приватного партнерства, а також напрацюванням додаткових стимулів для інвестицій. До складу робочої групи увійдуть представники Мінекономрозвитку, Верховної Ради, АМКУ, компаній-інвесторів, галузевих асоціацій.
Нагадаємо, що сьогодні на розгляді парламенту знаходяться два проекти щодо стимулювання інвестиційної діяльності. Це законопроект №2844 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні)». А також проект №1058 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій)». Обидва проекти входять до пакету дерегуляційних ініціатив, які парламент розглядатиме в день “Економічного розвитку та дерегуляції”.