16 жовтня Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України підписав Наказ про створення Офісу розвитку МСП при Мінекономрозвитку. Офіс розвитку МСП працюватиме як консультативно-дорадчий орган при Міністерстві, а згодом має стати державним органом, який надає підтримку підприємцям.
«Уряд визначив, що малий та середній бізнес є одним з наріжних каменів, які забезпечують економічне зростання України. Створення Офісу розвитку МСП - один з елементів урядової програми підтримки малого підприємця. Офіс відіграватиме ключову роль у підвищенні внутрішньої та міжнародної конкурентоспроможності українських МСП та фізичних осіб-підприємців. Ми очікуємо на перші відчутні результати роботи Офісу для МСП вже у 2019 році», - зазначив Степан Кубів.
Координувати роботу Офісу буде заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, який відповідає за формування та реалізацію державної політики в сфері розвитку підприємництва - Максим Нефьодов. Фінансову підтримку Офісу здійснює Європейський Союз в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.
«Розвиток МСБ є одним з пріоритетних напрямків допомоги ЄС Україні, і ми вітаємо стратегічний курс українського Уряду на розвиток МСП, що керується принципом «Спочатку думай про мале», - зазначив Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні.
Завданням Офісу розвитку МСП є розробка програм підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема, полегшення доступу до фінансування та розвиток інфраструктури підтримки МСП в регіонах.
Результатом роботи Офісу у 2018-2019 році має стати реалізація низки пілотних проектів:
- запуск мережі Центрів підтримки підприємництва (ЦПП) на регіональному та місцевому рівнях на базі наявних інституцій органів місцевого самоврядування, зокрема центрів надання адміністративних послуг. ЦПП надаватимуть безкоштовні інформаційні та консультаційні послуги передусім для мікро- та малого бізнесу, а також осіб, які планують започаткувати власну справу;
- запровадження механізму часткового гарантування кредитів. В рамках цього механізму підприємці, які не мають достатнього забезпечення застави, але можуть підтвердити достатність обігових коштів для погашення кредиту, зможуть розраховувати на часткове гарантування їхніх позичок від Німецько-українського фонду, який виступає партнером пілотного проекту із запровадження механізму;
- створення Державного інформаційного порталу для малого і середнього бізнесу, який забезпечить доступ до інтегрованої інформації про наявні програми фінансової та навчальної підтримки; інституції, які надають послуги та допомогу бізнесу та іншій інформації, яка має важливе значення для вдалого розвитку бізнесу;
- створення інформаційного довідника для підприємців-початківців, який міститиме детальні інструкції про започаткування та ведення власної справи, отримання фінансування, створення бізнес-моделі, виконання регуляторних вимоги держави і т. ін;
- створення Програми навчальної та фінансової підтримки стартапів в межах підготовки Національної програми розвитку підприємництва. Регіональні пілотні програми підтримки стартапів поєднуватимуть навчання осіб, які планують започаткували власну справу; надання їм фінансової підтримки та менторської допомоги. Програма охоплюватиме також соціально вразливі групи населення.
В Офісі розвитку МСП сьогодні працюють 9 експертів з різноманітним досвідом та навичками, необхідними для ефективного виконання завдань двох відповідних секторів – «Координації політики та інфраструктури підтримки МСП» та «Популяризація підприємництва та програм підтримки МСП».
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |