• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Тарас Висоцький обговорив хід земельної реформи з областями Західної України

11 грудня заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький провів селекторні наради з представниками Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областями щодо земельної реформи. Подія відбулася за участю Романа Лещенка, уповноваженого Президента України з земельних питань, Дениса Башлика, голови Держгеокадастру та Андрія Марина, експерта із земельних питань.

Найбільше учасників наради хвилювали питання концентрації землі при купівлі в одні руки, доступу іноземців, державної підтримки агровиробників, використання та захисту земель та функціонування Держгеокадастру. 

Питання концентрації землі наразі є одним з найбільш обговорюваних у суспільстві. За словами Тараса Висоцького, наразі від депутатів подані різні правки: “Оптимальний розмір виробничого кластеру, який здебільшого спеціалізується на певному виді діяльності, є 3-7 тис. га. Такий розмір кластера дозволяє мати закритий цикл виробництва, об’єми для зберігання, свій парк техніки, - тобто найбільш вигідний з економічної точки зору. Проте, не можна обмежувати одного аграрія чи інвестора лише одним виробничим кластером. Власник сам має вирішувати скільки кластерів організовувати, де вони будуть розташовані і як”

Завданням Уряду заступник міністра вважає захищення прав чинних фермерів та надання їм можливості працювати далі в тому числі в рамках оренди: “Не може реформа зламати те, що вже створено. Кінцева ціль - надати економічні стимули росту аграрного виробника, у тому числі за допомогою надання фінансових ресурсів”, - прокоментував Тарас Висоцький. 

У рамках запровадження обігу сільськогосподарських земель держава надасть допомогу фермерам, які не мають чіткої фінансової звітності, і кредитний ресурс для них є або дуже дорогим, або взагалі недоступним. Урядом пропонуються наступні інструменти полегшення доступу до кредитів: здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам та часткове гарантування за кредитами сільськогосподарським товаровиробникам на купівлю землі.

Іншим важливим питанням під час обговорення став доступ іноземців до купівлі землі. За словами Романа Лещенка, у Президента України є політична воля реалізувати реформи, які були задекларовані в його програмі. “Наразі питання доступу іноземців до купівлі с/г землі знято, оскільки буде вирішуватися на референдумі. Кілька днів тому законопроект про народовладдя пройшов погодження Конституційним Судом”.

Реалізація земельної реформи неможлива без реформування Держгеокадастру. Денис Башлик під час селектору зазначив, що Держгеокадастр з контролюючого органу реорганізується на сервісний з публічним доступом до усієї інформації. “Держгеокадастр має займатися виключно просторовими даними та виконувати сервісну роль. Зараз ми займаємося дерегуляцією та повною перевіркою діяльності на місцях. Усі керівники та заступники відсторонені та оголошений конкурс на заміщення посад”.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json