Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.02.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2649 / 2725
Доброго дня! Замовник на початку року уклав прямий договір на суму 30 тис. грн.. (послуги зв’язку). До кінця року ціна на послуги зв’язку може збільшитися, і потрібно буде укладати додаткову угоду на збільшення суми договору. Поясніть, будь ласка, якщо в грудні 2020 року нам потрібно буде укласти додаткову угоду на збільшення суми договору на 1000,00 грн. чи потрібно по ній звітувати в системі (оприлюднювати як Звіт про укладений договір) чи вона залишиться поза системою, оскільки укладена до вступу в дію Закону України "Про публічні закупівлі» (у редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019р. №114-ІХ)?
Відповідь
26.02.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4017 / 4024
Доброго дня! Замовник на початку року оприлюднив річний план закупівель до кінця 2020 року. Підкажіть, будь ласка, як бути замовнику після 19 квітня 2020р., коли вступить в силу Закону України "Про публічні закупівлі» (у редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019р. №114-ІХ) (далі - Закон) ? Чи потрібно вносити зміни до вже опублікованого плану закупівель? Та який тип процедури закупівлі застосовувати до залишків опублікованого плану, якщо, наприклад, на папір по коду ДК 021-2015 (CPV): 30190000-7 - Офісне устаткування та приладдя різне на рік було заплановано 50 тис. грн.. Згідно Закону №922 це Звіт про укладений договір. Проте за період з 01.01.2020 по 19.04.2020р. використано та опубліковано Звіт про укладений договір лише на 35 тис. грн.. Залишок по даному коду ДК становить 15 тис. грн.. Яку процедуру в даному випадку обирати після 19.04.2020р. згідно Закону?
Відповідь
25.02.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
3695 / 3674
КП ВКГ «Ічень (ЄДРПОУ 33380497) просить Вас надати роз’яснення до Закону Країни про публічні закупівлі, по наступним питанням: 1) Чи може наше підприємство купувати товари, роботи ,послуги ,за умови предмета закупівлі товару(послуг) до 1 мільйона гривень, а роботи до 5 мільйонів гривень без застосування проведення процедури закупівлі передбачених Закону України про публічні закупівлі. 2) Чи потрібно планові закупівлі на підставі наявних потреб товарів до 1 міліонна гривень включати до річного плану закупівлі та оприлюднювати в електронній системі закупівель. Просимо надати висновок за законодавством, яке діє на цей час, або у відповідності до ЗаконуУкраїни " Про публічні закупівлі", в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, № 45, ст.289) Підприємство надаєм наступну інформацію для опрацювання даного питання. - Організаційно-правова форма за КОАТУУ 150 Комунальне підприємство - Основний вид діяльності: Централізоване водопостачання та централізоване водовідведення - Госпрозрахункове підприємство. Платники- ПДВ. Загальне оподаткувати платники податку на прибуток. - Власні обігові кошти підприємства отримані від основної діяльності та від іншої діяльності ,часткове фінансування з міської ради по загальному та спеціальному фонду. - Копія статут підприємства надається. - Підприємство є у зведеному переліку суб’єктів природніх монополій станом на 31.12.2019
Відповідь
24.02.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2674 / 2701
Доброго дня! Прошу надати роз’яснення щодо обов'язковості укладання Договору, як документу за яким виникають зобов'язання. Статтею 3 нової редакції Закону передбачається, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Така норма щодо обов'язкового оприлюднення замовником в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель буде застосовуватися з 19.04.2020 з введенням у дію нової редакції Закону. Питання: 1. Чи є обов'язковим укладання саме Договору, як документа за яким виникають зобов'язання (далі - Договір) та його розміщувати? У випадку здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель, а на підставі наданих установі накладних, рахунку-фактури, акту, тощо (тобто без укладання Договору), вартість (сумарно по предмету закупівлі) яких не перевищує 50 тисяч гривень чи потрібно розміщувати відповідно до статті 10 Закону звіт про договір про закупівлю та розміщувати вищенаведені документи?
Відповідь
23.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
4252 / 4082
В листі від 21.12.2019 № 3304-04/55553-06  "Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону" зазначено, що до 01.01.2022 року закупівлями можуть займатись уповноважені особи і тендерні комітети. Проте у Прикінцевих положеннях Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель" (далі Закон)чітко зазначено: "Установити, що до 1 січня 2022 року: 1) замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель." Зверніть увагу - "процедур закупівель", а не "закупівель", як у листі. Виключний перелік процедур закупівель визначено у статті 13 Закону: 1. Закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог. 2. Як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі. 3. Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель. Виходячи з цього робимо висновок про те, що з 19.04.2020 тендерні комітети можуть проводити лише "процедури закупівель", а спрощеними закупівлями та звітами про договори закупівель, укладені без використання елетронної системи закупівель мають займатись виключно уповноважені особи. Враховуючи викладене прошу пояснити, де і коли до 19.04.2020 (а не до 01.01.2022) уповноважені особи можуть пройти безоплатне тестування для підтвердження свого рівня володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2