Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй затвердила прийняття 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму. У резолюції, що прийнято 4 грудня, визнається важливість міжнародного туризму, а також висловлюється надія, що оголошення 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму сприятиме кращому взаєморозумінню між народами в усьому світі, внаслідок чого буде підвищено поінформованість про велику спадщину різних цивілізацій і в забезпеченні кращого розуміння цінностей, притаманних різним культурам, сприяючи тим самим зміцненню миру в усьому світі.
«Декларування ООН 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму являє собою унікальну можливість для просування вкладу туристичного сектора в економічну, соціальну та екологічну стійкість, а також для підвищення обізнаності про справжні розміри сектора, який часто недооцінюється», - сказав Генеральний секретар ЮНВТО Талеб Ріфаї. «В якості ведучого агентства ООН для цієї ініціативи, ЮНВТО з нетерпінням чекає, щоб приступити до організації та здійснення Міжнародного року, у співпраці з урядами, відповідними організаціями системи ООН, іншими міжнародними та регіональними організаціями, а також і всіма іншими зацікавленими сторонами», - додав він.
Це рішення слідує за визнанням світовими лідерами на Конференції ООН зі сталого розвитку (Ріо + 20) того, що «добре продуманий та добре керований туризм» може сприяти трьом аспектам сталого розвитку, створенню робочих місць та розвитку торгівлі.
Рішення оголосити 2017 рік Міжнародним роком сталого розвитку туризму було прийнято в особливо важливий момент, коли міжнародне співтовариство охоплює новий порядок денний 2030, а також програма цілей сталого розвитку (ЦСР), що затверджені Генеральною Асамблеєю ООН у вересні минулого року. Туризм включено в якості одного з пріоритетів в трьох ЦСР: SDG 8 - Сприяння постійному, інклюзивному та сталому економічному зростанню, повній та продуктивній зайнятості та забезпеченню гідної роботі для всіх; SDG 12 - Стале споживання та виробництво,та SDG 14 - Збереження та стале використання океанів, морів і морських ресурсів для сталого розвитку.