Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Перегляд ставок ввізного мита в рамках СОТ

Питання можливого перегляду поступок, зафіксованих у Розкладі України, було ініційоване представниками українського бізнесу у 2011 р. З метою опрацювання цього питання було створено міжвідомчу робочу групу (наказ Мінекономрозвитку від 16.11.2011 № 226), до складу якої увійшли представники центральних органів виконавчої влади, Федерації роботодавців України, УСПП, окремих галузевих асоціацій вітчизняних товаровиробників та наукових установ.

За результатами роботи міжвідомчої робочої групи Україною було підготовлено та надіслано до СОТ нотифікацію (документ СОТ G/SECRET/34 від 12.09.2012), якою відповідно до положень статті XXVIII ГАТТ 1994 повідомлено членів СОТ про наміри України внести зміни до зв’язаних ставок ввізного мита України. Нотифікація містила перелік окремих видів товарів із 371 тарифних ліній на рівні 10-ти знаків УКТЗЕД, що становило 3% від їх загальної кількості у Митному тарифі.

Згідно зі статтею XXVIII ГАТТ 1994 принциповою умовою зміни тарифних зобов'язань країною-членом СОТ є проведення переговорів та консультацій з заінтересованими країнами для узгодження компенсаційних поступок по інших товарах з метою збереження загального рівня доступу до ринку.

Мінекономрозвитку у співпраці з органами виконавчої влади, галузевими асоціаціями та науковими установами здійснило підготовчі заходи для результативного проведення переговорів, а саме – були проведені інформаційні заходи та технічні консультації з країнами-членами СОТ щодо роз’яснення позиції України; підготовлено пакет на переговори, який включав нові рівні зв’язаних ставок ввізного мита та можливі компенсації тощо.

Довідково: Взяти участь у переговорах та консультаціях із зазначеного питання висловили 32 країни-члена СОТ.

Проте, події 2013 – 2014 років в країні суттєво вплинули на хід зазначених консультацій. Порівняно з попередніми роками у 2013 – 2014 суттєво змінилися економічні умови в країні, відбувся спад виробництва в певних галузях економіки, девальвувала гривня тощо. Крім того, анексія Криму та події на сході України негативно вплинули на умови економічної діяльності і торгівлі, що поставило на порядок денний необхідність перегляду початкової позиції України.

Зважаючи на радикальні зміни ситуації Україною 21.10.2014 під час засідання Генеральної ради СОТ було заявлено про відкликання нотифікації G/SECRET/34 від 12.09.2012.

Водночас, з метою отримання можливості перегляду тарифних зобов’язань у СОТ у будь-який час протягом наступного трирічного періоду (2015 – 2017 років) Україна зарезервувала відповідне право згідно зі Статтею XXVIII (документ СОТ G/MA/378 від 23.12.2014).

https://freegeoip.net/json