Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Громадськості / Громадська рада при Міністерстві та громадська експертиза / Громадська рада 2015 року скликання / Матеріали Громадської ради
Індекс свобод і можливостей підприємництва України влітку виріс
16.09.2016 | 16:27

                  

Інститут Свобод Бізнесу

Прес-реліз. Київ, 15.09.16

За результатами третього опитування українських підприємців, яке було проведене Інститутом Свобод Бізнесу на початку вересня-2016,

Індекс свобод і можливостей підприємництва України склав «-1,38».

У порівнянні з останнім опитуванням (червень-2016), Індекс піднявся за 10-бальною шкалою на 1,11. Разом з тим, загальні тенденції щодо усіх 25 факторів, за якими формується Індекс, залишаються такими ж. Факторів, які б продемонстрували помітний ріст чи падіння за два останні місяці, немає: фінансові труднощі, податкова політика, відсутність плеча з боку держави, корупція та стан судової системи країни як були, так і залишаються основними і непорушними гальмами розвитку українського МСБ. Традиційно найменш критично підприємці у вересні поставилися до «корпоративних факторів впливу» - факторів, на які вони мають безпосередній вплив. Інформаційні та комунікаційні фактори розмістились посередині між найгіршими і найкращими показниками – так само, як і у червні.

На думку експертів ІСБ, пом’якшення критичного ставлення підприємців до умов ведення бізнесу в Україні у значній мірі пов’язане з сезоном відпусток і традиційним спадом ділової активності у серпні. Незважаючи на те, що у липні-серпні в Україні мали місце й загалом позитивні для бізнесу новини і сигнали, вони, втім, не мали такої ваги, щоб суттєво вплинути на громадську думку МСБ. 

Щодо безпосередніх результатів третього опитування Індексу, то вони такі:

Найвищі показники:

1) простота реєстрації бізнесу (2,70); 2) використання інформаційних та комунікаційних технологій (1,30); 3) освіченість та компетентність персоналу (0,83); 4) використання інноваційних технологій та сучасних засобів виробництва (0,43); 5) використання маркетингових інструментів (0,35).

Найнижчі показники:

1) використання кредитних ресурсів (-3,48); 2) ефективність судової системи (-3,39); 3) корупція та рейдерство (-3,30); 4) рівень підтримки з боку держави (-3,26); 5) простота ліквідації бізнесу (-2,91). 

З повною версією результатів Індексу можна ознайомитися на сайті ІСБ за посиланням.

Довідкова інформація .

Проект «Індекс свобод і можливостей підприємництва України» започаткований та реалізується Інститутом Свобод Бізнесу (www.ibf.com.ua) – українською громадською організацією, що має досвід діяльності на ринку та реалізації подібних проектів, починаючи з 2002р.  Індекс, партнерами якого є низка відомих компаній та ГО, реалізується за підтримки Громадських Рад МЕРТ і ДРС. Методика формування Індексу - опитування українських підприємців через сайт ІСБ, Facebook та е-анкетування цільової аудиторії.  Індекс формується з 25 факторів - 5 блоків по 5 запитань в кожному. У 2016 році ІСБ  планує зробити ще дві хвилі опитування Індексу – наприкінці жовтня та грудня. Детальніше ознайомитись з результатами Індексу можна на сайті ІСБ чи на сторінці у Facebook.

З повагою,

Інститут Свобод Бізнесу

Контактна інформація:

Юлія Недоспасова,

помічник президента ІСБ.

Е-маil: [email protected]  

Тел: 067 466 90 26 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2