Міністерство економіки України

Меню

Огляд торговельної політики Мексики

Проведення шостого Огляду торговельної політики Мексики під час засідання Органу СОТ з огляду торговельної політики 5 та 7 квітня 2017 року в черговий раз  дозволило членам СОТ ознайомитися із змінами та досягненнями торговельної та інвестиційної політики цієї країни. Обговорювалися два основні документи – звіти, підготовлені Урядом Мексики (документ WT/TPR/G/352) та Секретаріатом СОТ (документ WT/TPR/S/352), а також запитання, які становили торговельний інтерес для інших країн, та відповіді на них від Мексики.

Як зазначалося учасниками засідання, після проведення попереднього огляду глобальне середовище зазнало значних змін і характеризувалося посиленням нестабільності на фінансовому ринку та різким падінням цін на нафту. Проте, незважаючи на згадані фактори, економіка Мексики, у тому числі і торгівля, продовжували зростати. Цього вдалося досягти, насамперед, завдяки зваженому макроекономічному управлінню. На даний час економічна політика Мексики спрямована на стимулювання продуктивності та економічного зростання через заохочення конкуренції і залучення іноземних інвестицій.

На засіданні представники делегації Мексики ознайомили учасників з результатами реалізації структурних реформ, які охоплюють такі сфери як оподаткування, конкурентна політика; сектори енергетики, фінансових послуг та телекомунікацій; освіта і ринок праці. Члени СОТ вітали досягнення Мексики, наголошуючи, що реформи, які реалізуються зараз, направлені на вирішення проблемних питань, які порушувалися під час попереднього огляду торговельної політики, таких як недостатня конкуренція та наявність бар`єрів для іноземних інвестицій в окремих секторах.

Водночас деякі учасники зазначали про збереження значної залежності торгівлі Мексики від одного ринку і наголошували на необхідності диверсифікації. У зв`язку з цим члени СОТ закликали Мексику активніше використовувати переваги укладених преференційних торговельних угод, а також зміцнювати економічні зв`язки з різними торговельними партнерами.

Коментуючи участь Мексики у діяльності СОТ, члени відмічали непорушну прихильність Мексики принципам вільної торгівлі і багатосторонньої торговельної системи, а також високо оцінювали активну і конструктивну роль цієї країни у діяльності зазначеної міжнародної організації. Члени СОТ вітали Мексику з ратифікацією Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі і пропонували приєднатися до багатосторонніх угод про інформаційні технології, про державні закупівлі і про торгівлю цивільною авіатехнікою.

Аналізуючи внутрішню торговельну політику Мексики, учасники засідання відзначали суттєве зниження Мексикою тарифів на деякі види сільськогосподарської продукції і закликали до подальшого зниження тарифів, у тому числі на такі товари, як текстиль та взуття. Крім того, були високо оцінені заходи, вжиті Мексикою з метою  спрощення митних процедур, зокрема, створення єдиного вікна (“the digital window”) і запровадження можливості використання послуг митного брокера за бажанням. Водночас висловлювалися пропозиції щодо подальшого удосконалення політики у цій сфері, особливо стосовно забезпечення єдиного підходу щодо здійснення митних процедур і застосування довідкових цін.

Що стосується інших нетарифних заходів Мексики, то члени СОТ висловлювали сподівання, що процедури ліцензування імпорту у майбутньому не будуть створювати невиправдані бар`єри та порушувати торгівлю. Про аналогічні занепокоєння зазначалося і щодо санітарних і фіто-санітарних заходів, заходів технічного регулювання, використання інструментів торговельного захисту, зокрема антидемпінгових заходів. Учасники також закликали Мексику до продовження відкриття свого ринку для іноземних учасників, зокрема у сферах державних закупівель та надання послуг. Мексиці також будо запропоновано посилити захист прав інтелектуальної власності, особливо на кордоні.

Значний інтерес членів СОТ викликала політика у сфері сільського господарства Мексики, особливо численні програми підтримки, їх масштаб та ефективність.

Участь у заході представників багатьох членів СОТ та надання понад 500 запитань до Мексики підтвердили важливість цієї країни у якості глобального торговельного партнера.

Мінекономрозвитку України разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади також було підготовлено письмові запитання до Мексики, про які було зазначено у виступі представника України під час засідання.

У своєму заключному виступі Глава делегації Мексики надав ґрунтовні відповіді щодо основних занепокоєнь, озвучених учасниками. Водночас визначення пріоритетності вирішення проблемних питань, порушених членами СОТ під час попереднього огляду чотири роки тому, та включення їх до відповідних напрямів структурних реформ, ще раз підтвердило ефективність механізму огляду торговельної політики в рамках СОТ.

Закриваючи засідання, Глава Органу СОТ з огляду торговельної політики зазначила, що “Мексика є прогресивною країною, яка робить значні кроки в напрямі лібералізації торгівлі. Таким чином, умови ведення бізнесу та можливості, які забезпечує зростання, створюють переваги не лише для торговельних партнерів Мексики, а і для громадян Мексики.” Глава Органу СОТ з огляду торговельної політики також висловила сподівання, що теперішній огляд стане новим каталізатором подальших реформ, що стимулюватимуть розвиток економіки та торговельних відносин Мексики і дозволять більш ефективно долати виклики в умовах зміни глобального середовища.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json