Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1195 "Про затвердження Порядку встановлення міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріямиі"

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1195 "Про затвердження Порядку встановлення міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями" (далі – Постанова), набрала чинності 04.03.2016.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основною метою Постанови є визначення механізму встановлення міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ) за категоріями, протягом яких ЗВТ забезпечують надійні результати вимірювань, достовірність яких забезпечить захист громадян та економіки України від недостовірних результатів вимірювань.

Пунктом 2 Постанови передбачено Мінекономрозвитку встановити міжповірочні інтервали для законодавчо регульованих ЗВТ за категоріями, що перебувають в експлуатації та включені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до пункту 6 Порядку встановлення міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями, затвердженому Постановою, питання зміни встановлених міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих ЗВТ не може бути розглянуто до реєстрації в Мін'юсті та офіційного опублікування наказу Мінекономрозвитку "Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями".

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", яка визначає, що міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності, Мінекономрозвитку розроблено наказ "Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями" (далі – наказ) від 13.10.2016 № 1747.

Наказ встановлює у державі для 80 категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що вже перебувають в експлуатації та були включені до Державного реєстру ЗВТ та підлягають періодичній повірці, міжповірочні інтервали – проміжки часу, протягом яких нормовані метрологічні характеристики цих ЗВТ залишаються незмінними, а ЗВТ забезпечують надійні результати вимірювань.

Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, за категоріями затверджено на підставі відомостей, внесених до Державного реєстру ЗВТ (інформація розміщена на сайті: http://www.ukrcsm.kiev.ua/index.php/uk/2009-02-05-07-58-31/2009-07-09-10-57-47), з урахуванням інформації, отриманої за результатами державних (приймальних та контрольних) випробувань, проведених науковими метрологічних центрами, – результатів досліджень цих ЗВТ щодо показників стабільності, метрологічної надійності, метрологічних відмов ЗВТ та відомостей щодо умов експлуатації і про встановлені в інших державах міжповірочні інтервали ЗВТ за відповідними категоріями.

Мінекономрозвитку ретельно проаналізовано та узагальнено інформацію щодо міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих ЗВТ як вітчизняного, так і іноземного виробництва за категоріями, надану з Державного реєстру ЗВТ, а також матеріали щодо повірених законодавчо регульованих ЗВТ за 2015 рік, які надано державними підприємствами та установами, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку, підприємствами, установами та організаціями, уповноваженими на проведення повірки ЗВТ.

Під час розроблення проекту наказу для отримання європейського досвіду (отримання відомостей про встановлені в інших державах міжповірочні інтервали ЗВТ) були залучені експерти проекту "Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики "Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським союзом".

Проект наказу було обговорено на засіданні Науково-технічної комісії з метрології Мінекономрозвитку (до складу, зокрема, входять представники Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінінфраструктури, МОЗ, Міноборони, Мінагрополітики, МОН та НАН України) 18.02.2015 та схвалено.

Крім того, до Мінекономрозвитку надійшла значна кількість листів від суб’єктів господарювання-виробників ЗВТ щодо підтвердження об’єктивності та правильності зазначених в проекті наказу міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих ЗВТ і необхідності термінового їх затвердження.

Неодноразово  за результатами проведення громадського обговорення проекту наказу проводилися узгоджувальні наради. Зокрема 06.08.2016 відбулося засідання узгоджувальної наради в Державній регуляторній службі щодо зауважень до проекту наказу, наданих листами Асоціації “Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України” від 10.08.2016 № 65 та Громадської Ради при Державній регуляторній службі України від 19.08.2016 № 63.

Також 07.09.2016 проект наказу було розглянуто на засіданні Мінекономрозвитку із заступниками директорів з метрології державних підприємств та установ, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку.

Проект наказу одноголосно підтримано та зазначено, що всі міжповірочні інтервали ЗВТ відповідають метрологічній практиці, наголошено на необхідності термінового його прийняття з метою однозначного розуміння суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 11.01.2016  по 04.03.2016.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу інформації щодо кількості звернень заінтересованих сторін стосовно необхідності внесення змін до Постанови.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Зокрема, Постанову опубліковано в "Офіційному віснику України" від 04.03.2016 (2016 р., № 16, стор. 67, стаття 623, код акту 80875/2016), "Урядовому кур’єрі" від 05.03.2016 № 44 та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1195-2015-п).

Звернення суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб щодо необхідності перегляду Постанови та внесення змін до неї не надходили.

Дія акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видах, визначених статтею 3 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує внесення змін чи доповнень.

Реалізація акта забезпечить встановлення міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих ЗВТ за категоріями та проведення повірки таких ЗВТ через визначені проміжки часу, протягом яких зберігаються метрологічні характеристики цих ЗВТ, а також забезпечить єдність вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології у державі.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json