Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій"

Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Цілі прийняття акта

Метою державного регулювання є запровадження прозорості ведення бізнесу шляхом обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів, запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за технічно складні побутові товари та забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання таких товарів неналежної якості шляхом визначення Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Строк виконання заходів з відстеження

Серпень 2017 р.

Тип відстеження

Базове.

Методи одержання результатів відстеження

Статистичні дані ДФС.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Для визначення результативності регуляторного акта пропонувалося встановити  такі статистичні показники (за інформацією ДФС):

кількість суб'єктів господарювання суб’єктів мікропідприємництва, які здійснюють торгівлю технічно складних побутових товарів (згідно товарних позицій УКТЗЕД), що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, та використовують реєстратори розрахункових операцій;

кількість суб'єктів господарювання суб’єктів мікропідприємництва, які здійснюють торгівлю технічно складних побутових товарів (згідно товарних позицій УКТЗЕД), що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, та не використовують реєстратори розрахункових операцій.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта

За інформацією ДФС, станом на 01 січня 2017 року на обліку в органах ДФС перебуває 360,8 тис. фізичних осіб-підприємців на 3-ій групі спрощеної системи оподаткування.

За результатами аналізу КВЕД, які пов’язані з реалізацією товарів, визначених в Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню), сформовано 39 видів діяльності яку здійснюють 35,3 тис. фізичних осіб підприємців.

Разом з тим, у перелік відібраних видів діяльності потрапили ті суб’єкти господарювання, які можуть займатись реалізацією інших товарів, які не визначені в Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню).

З урахуванням вагових коефіцієнтів (25%, 50%, 75% і 100%, в залежності від однозначної відповідності КВЕД і відібраному коду УКТЗЕД), кількість фізичних осіб-підприємців, які встановлюватимуть реєстратори розрахункових операцій, складає приблизно - 18,8 тис суб’єктів малого(мікро) підприємництва.

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання у перший рік (стартовий рік впровадження регулювання), та наступний рік дорівнює кількості суб’єктів господарювання, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та є суб’єктами малого (у тому числі мікро-) підприємництва станом на 15.02.2017.

За повідомленням ДФС (лист ДФС від 21.07.2017 № 12511/5/99-99-14-05-01-16) інформація про суб'єктів господарювання в розрізі реалізованих ними технічно складних побутових товарів в органах ДФС відсутня.

Фізичні-особи підприємці платники єдиного податку згідно з вимогами законодавства при реєстрації зазначають лише види діяльності, якими планують займатися. Продаж технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні не є окремим видом діяльності.

Тому, за реєстраційними даними ДФС неможливо точно визначити кількість фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку, які реалізовували або реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту.

При реєстрації реєстраторів розрахункових операцій в органах ДФС суб'єкти господарювання також не зобов’язані вказувати, яку продукцію вони реалізують, зазначається лише сфера застосування відповідно до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (торгівля, громадське харчування, сфера послуг, АЗС). Тому відслідкувати факти реєстрації реєстраторів розрахункових операцій  фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, які торгують технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту  (обслуговуванню), не можливо.

ДФС не накопичує і не обробляє в автоматичному режимі інформацію про суб'єктів господарювання в розрізі здійснення ними торгівлі технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта 100%. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів  розрахункових операцій" надрукована в газеті "Урядовий кур’єр" від 07.04.2017 № 66 та журналі "Офіційний вісник України" від 18.04.2017 № 31. 

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Постанова Кабінету Міністрів України 16.03.2017 № 231 "Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій" набрала чинності 07.05.2017 і відповідає вимогам діючого законодавства.

Прийняття та оприлюднення постанови забезпечило доведення її вимог до відома суб’єктів господарювання, центральних та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування.

Державний контроль за додержанням вимог постанови здійснюється  центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері контролю за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги).

Протягом травня-червня поточного року ДФС встановлено 79 суб'єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб), які не застосовують реєстратори розрахункових операцій. За результатами перевірок застосовано 1,1 млн. грн. штрафних (фінансових) санкцій. На посадових осіб суб'єктів господарювання складено 58 протоколів про адміністративне правопорушення.

За період дії постанови пропозицій та зауважень щодо вирішення неврегульованих або проблемних питань від суб'єктів господарювання не надходило.

Застосування норм постанови забезпечує обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів, що сприяє прозорості ведення бізнесу,  а також реалізацію прав споживачів у разі придбання таких товарів неналежної якості.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json