Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ із ліцензування імпорту (20 квітня 2018 року)

20 квітня 2018 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ із ліцензування імпорту (далі – Комітет).

Під час засідання був розглянутий блок питань відповідно до порядку денного, зокрема:

- дотримання членами зобов'язань стосовно нотифікування заходів, що підлягають ліцензуванню;

- письмові питання та відповіді членів стосовно специфічних торговельних занепокоєнь (special trade concerns); 

- подані членами СОТ нотифікації згідно вимог Угоди про процедури ліцензування імпорту (далі – Угода);

- заходи з ліцензування імпорту,  запроваджені окремими країнами;

- звіт Голови Комітету щодо  підвищення прозорості процедур повідомлення згідно Угоди.

У рамках засідання було розглянуто 33 нотифікації, представлені членами СОТ після останнього засідання Комітету (3 жовтня 2017 року), у тому числі нотифікації України G/LIC/N/1/UKR/7 та G/LIC/N/2/UKR/7. Вказані нотифікації не викликали запитань з боку учасників засідання.

Серед критичних зауважень, які порушувались під час засідання, варто відзначити наступні:

  • делегація ЄС привернула увагу до зволікань з боку Російської Федерації  щодо подачі нотифікації відповідно до положень ст. 7.3 Угоди, а також надмірно ускладненої процедури отримання дозволів на імпорт окремих лікарських засобів та фармацевтичної продукції, зокрема в частині отримання сертифікатів доброчинної виробничої практики;
  • ЄС також порушив питання перед Єгиптом про системне невиконання вимог щодо нотифікування процедур ліцензування імпорту, а також відповідності запровадженого механізму попередньої реєстрації експортерів положенням Угоди;
  • перед Таїландом ЄС порушив питання про відсутність нотифікації щодо запроваджених кількісних обмежень (квот) на імпорт кукурудзи, які фактично вже діють протягом двох років (занепокоєння підтримано Канадою). Представник Таїланду охарактеризував вказаний захід як тимчасовий з метою стабілізації цін на внутрішньому ринку;
  • делегація Австралії привернула увагу до запроваджених Індією кількісних обмежень (квот) на імпорт окремих категорій бобових культур. Вказане занепокоєння було підтримане представниками ЄС, США, Канади, Японії та України. Індія у відповідь наголосила на тимчасовому характері запроваджених обмежень за запевнила в подачі нотифікації найближчим часом.

Також на засіданні Комітету розглядалися вже раніше підняті торговельні занепокоєння стосовно встановлення Китаєм обмеження на імпорт твердих побутових відходів; вимог ліцензування імпорту борної кислоти в Індії; процедур ліцензування імпорту нітроцелюлози в Бразилії; регулювання імпорту молока, фруктів та алкогольних напоїв в Індонезії; режиму ліцензування імпорту мобільних телефонів, кишенькових комп'ютерів та планшетів в Індонезії.

Голова Комітету Ф. Альмубаллі  (Королівство Саудівської Аравії) привітав перше подання Ботсваною нотифікації до Комітету (за сприяння технічної допомоги Секретаріату СОТ). У той же час було поінформовано, що 15 членів після вступу до СОТ не надали жодної нотифікації з питань  ліцензування імпорту, а 24 країни – ніколи не надавали відповідей на щорічну анкету щодо процедур ліцензування імпорту. Голова Комітету закликав країни якомога скоріше представити відповідні нотифікації.

Водночас Головою було запропоновано подальше обговорення питання підвищення прозорості щодо ліцензування імпорту, що було підтримано делегаціями ЄС, США, Японії, Китаю, Кореї, Гонконгу, Китаю, Канади, Тайваню, Швейцарії та Австралії. При цьому, Секретаріат завершує створення нового веб-сайту та бази даних з питань ліцензування імпорту, які найближчим часом будуть представлені членам для коментування.

Новим Головою Комітету обрано Л. Ріверу (Колумбія), заступником Голови – К. Фукуда (Японія).

Наступне засідання попередньо заплановане на 2 листопада 2018 року.

Довідково:

Комітет із ліцензування імпорту – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головні завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про процедури ліцензування імпорту,  надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, що стосуються дії цієї Угоди або досягнення її цілей.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json