Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань економічної безпеки м. Київ, вересень 2012)

Проблема економічної безпеки, безпеки енергетичної інфраструктури та енергетичної безпеки має глобальний характер, тому її вирішення – є одним із найважливіших завдань загальної безпеки та економки з боку міжнародних організацій.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Місією України при НАТО та Офісом зв’язку НАТО в Україні є організатором засідань Спільних робочих груп, до участі у яких, зазвичай, залучаються представники Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, Національного інституту стратегічних досліджень, а також Міжнародного секретаріату НАТО та ряду неурядових іноземних організацій.

Україна має важливі здобутки у співробітництві з НАТО щодо забезпечення енергетичної безпеки через роботу Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань економічної безпеки. Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО – це, насамперед, можливість усвідомлення позицій з цього питання 28 країн-членів та 21 країни-партнера НАТО, демонстрування позиції нашої держави, політики міжнародних організацій, що переймаються питаннями економічної безпеки, й головне - співпраця та діалог, які за позитивних умов виключають вирішення конфліктних ситуацій з використанням зброї.

За результатами попередніх домовленостей Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Місією України при НАТО та Офісом зв’язку НАТО в Україні, за участю представників Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, Національного інституту стратегічних досліджень, а також Міжнародного секретаріату НАТО та ряду неурядових іноземних організацій 18 вересня 2012 року було організовано та проведено чергове засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань економічної безпеки

Зазначений захід проведено на виконання Указу Президента України              від 19.04.2012 № 273/2012 “Про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО на 2012 рік”

Протягом засідання були обговорені питання: міжнародна фінансова криза та реакція України на неї; динаміка основних показників економічного і соціального розвитку України; інструменти та методологія реформування оборонного сектору; аутсорсинг, приватизація та державно-приватне партнерство в оборонній сфері,  відмінності у собівартості продукції між державним і приватним сектором; публічно-приватне партнерство в управлінні ресурсами у сфері оборони; розвиток систем оборонного планування; проблемні питання забезпечення стратегічного планування розвитку збройних сил в контексті економічної безпеки держави.

Також, під час виступів представників української делегації сторону НАТО поінформовано про розвиток системи оборонного планування в Україні, аутсорсинг в організації харчування особового складу Збройних Сил України, а також щодо проблемних питань забезпечення стратегічного планування розвитку Збройних Сил України в контексті економічної безпеки держави.

Представники Міжнародного секретаріату НАТО та експерти країн-членів НАТО повідомили українську сторону про діяльність структурних підрозділів НАТО, до компетенції яких відносяться питання економічної безпеки.

В рамках засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з економічної безпеки присутні також мали змогу прослухати доповіді експертів:  А. Півоварського, провідного економіста Східної Європи та Кавказу  Європейського  банку реконструкції та розвитку; Ф. Мелле, професора економіки та виконавчого директора інституту управління оборонними ресурсами Військово-морського училища у м. Монтерей; К. Штаудта, керівника програми Україна-НАТО  з питань перепідготовки звільнених військовослужбовців.

Завершуючи засідання, учасники делегацій України та НАТО відзначили, що проведення зустрічей в рамках Спільних робочих груп Україна-НАТО з питань економічної безпеки є важливим заходом практичного співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору. Проведення зазначеної зустрічі засвідчило інтерес сторін до отримання об’єктивної інформації щодо пріоритетів та перспектив розвитку світової та регіональної економіки, підтримці демократичних цінностей та співробітництва.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json