• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Україна – держава-кандидат на вступ до ЄС / Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС
Меню

Тарифні квоти в рамках ПВЗВТ

 

Встановлення безмитних тарифних квот ЄС передбачено для 36 видів товарів. По 4 видах товарів встановлено додаткові тарифні квоти.

Україна встановила тарифні квоти для 3 видів товарів (м'ясо свинини, м'ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці, цукор), по 2 видах встановлено додаткові тарифні квоти.

Узагальнений перелік тарифних квот викладено у доповненні до додатку І-А до Угоди про асоціацію (з урахуванням змін, внесених Угодою у формі обміну листами між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до торговельних преференцій щодо м’яса птиці та переробленого м’яса птиці).

Адміністрування тарифних квот ЄС здійснюється за двома принципами:

•          "перший прийшов – перший обслуговується"

ячмінна крупа та борошно; м'ясо баранини; цукор; зерно зернових злаків, оброблене іншими способами; овес; продукти переробки солоду та крохмалю; гриби; часник; оброблена продукція з молочних вершків; інший цукор; виноградний та яблучний соки; цукрові сиропи; крохмаль; продукція з обробленого молока; харчові продукти; оброблена продукція із зернових; оброблені томати; солод та пшенична клейковина; цукрова кукурудза; оброблена продукція з цукру; сигари та цигарки; висівки, відходи та залишки; оброблена продукція з масла; манітол сорбіту; оброблений крохмаль; мед; етанол.

•          через систему імпортних ліцензій.

м’ясо птиці; свинина; сухе молоко яйця та альбуміни; молоко, вершки, згущене молоко та йогурти; пшениця м’яка, пшеничне борошно та гранули; ячмінь, ячмінне борошно та гранули; яловичина; вершкове масло та молочні пасти; кукурудза, кукурудзяне борошно та гранули.

Інформація про поточні залишки тарифних квот ЄС, які управляються на основі принципу "перший прийшов – перший обслуговується", доступна в режимі он-лайн у відповідному розділі на офіційному порталі Єврокомісії.

Адміністрування тарифних квот України відбувається за принципом "перший прийшов – перший обслуговується". Порядок контролю за розподілом тарифної квоти затверджено наказом Мінфіну від 11.12.2014 № 1203.

Інформація про поточні залишки тарифних квот України доступна на сайті Держмитслужби – на Єдиному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".

Переліки тарифних квот України, а також ставок увізного мита в межах квот та поза межами квот

Переліки тарифних квот ЄС, а також ставок увізного мита в межах квот та поза межами квот

Обсяги тарифних квот у 2016 - 2021 роках в рамках ПВЗВТ

https://freegeoip.net/json