Міністерство економіки України

Проекти розвитку, нові можливості та подальша підтримка України: підсумки участі української делегації у CDIP 32 ВОІВ

Проекти розвитку, нові можливості та подальша підтримка України: підсумки участі української делегації у CDIP 32 ВОІВ

Українська делегація на чолі з заступником Міністра економіки України Віталієм Кіндратівим взяла участь у роботі 32-ї сесії Комітету Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP) у місті Женева, Швейцарія.

Під час зустрічей та дискусій з представниками ВОІВ та інших країн було досягнуто низки важливих домовленостей, які стануть вагомим внеском у подальший розвиток української системи інтелектуальної власності.

«Поточна робота Комітету має важливе значення для сприяння сталому розвитку та економічному зростанню. Ми також вважаємо, що CDIP є ефективною платформою для таких дискусій, з мандатом досліджувати, як будувати і розвивати наше спільне майбутнє через інновації та творчість. Проте росія продовжує руйнувати інфраструктуру України, тероризувати українців та позбавляти нас засобів до існування. Ми вкотре заявляємо, що російська федерація має понести відповідальність за всі свої міжнародно-протиправні дії. Тому ми закликаємо ВОІВ та її держави-члени серйозно поставитися до питання про Зовнішній офіс ВОІВ у російській федерації, наголошуючи на імперативності його закриття», - зазначив Віталій Кіндратів

Зокрема, на зустрічі з Хабіпом Асаном, Директором відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) ВОІВ, українська делегація обговорила позитивний вплив поточних проєктів на українську систему інтелектуальної власності. Такі проєкти, як CEBS і CEBS WEP, дозволяють оцінити потреби та зміцнити потенціал українських експертів у сфері торговельних марок, патентів та традиційного текстилю. Крім того, українські технопарки отримали можливість брати участь у міжрегіональному проєкті з управління інноваціями.

Делегація також домовилась про подальшу підтримку розвитку Національної стратегії у сфері інтелектуальної власності до 2030 року. Ця стратегія є важливим інструментом для підтримки національних дослідників, МСП та інноваторів.

Окремою темою обговорення стали результати роботи Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій, а також роль мережі TISC в Україні. Важливою є підтримка доступу до патентних та непатентних баз даних через програми ВОІВ, що допомагають українським дослідникам та університетам.

За підтримки ВОІВ також завершено підготовку сертифікованих тренерів для Національного навчального центру інтелектуальної власності України (Академія ІВ).

Наголошується на важливості спільних зусиль та ролі інтелектуальної власності в розв’язанні глобальних проблем та сталого збалансованого розвитку.

Завершально українська делегація наголосила на необхідності продовження моніторингу впливу війни на інноваційний та креативний сектори України. Заяву делегації підтримали представники Молдови, Нідерландів, Бельгії, та Сполучених Штатів.

Після складного раунду обговорень (супротиву рф) Комітет ВОІВ схвалив Проект щодо «Зміцнення потенціалу національних відомств ІВ в умовах кризи» - пропозиція подана Великою Британією (документ CDIP/32/6).

Загальний бюджет проекту складає 205 000 швейцарських франків.

Імплементації ВОІВ проекту передбачає, зокрема, забезпечення національних відомств ІВ необхідними інструментами, знаннями та навичками для вибудовування роботи в умовах кризових ситуацій.

Делегація України адвокувала та підтримувала проєкт як в національній спроможності, так і в якості координатора Регіональної групи країн Центральної Європи та Балтії, враховуючи актальність та його можливий позитивний вплив в умовах повномасштабного вторгенння російської федерації, негативних впливів на систему ІВ, інноваційного та креативного секторів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json